
Predstavnici Fakulteta inženjerstva i prirodnih nauka, koju su činili dekan, prof. dr. Farzet Bikić, prodekan za naučnoistraživački rad, prof. dr. Adnan Mujkanović i QA menadžerica, prof. dr. Almaida Gigović-Gekić boravili su u radnoj posjeti kompaniji GS-TMT d.o.o. Travnik. Predstavnike Fakulteta ugostile su direktorica kompanije, Snježana Kopruner i voditeljica kontrole kvaliteta i tehnologije antikorozivne zaštite, Senka Hodžić, inače završenica I. i II. ciklusa studija našeg fakulteta (Hemijsko inženjerstvo i Metalni materijali).
Kompanija GS-TMT je primjer društveno odgovorne kompanije koja mladim ljudima pruža priliku za profesionalni razvoj i napredovanje. U ovoj kompaniji danas uspješno radi veći broj završenika Fakulteta inženjerstva i prirodnih nauka, gdje obavljaju
odgovorne inženjerske i rukovodeće poslove.
Ovaj susret predstavlja nastavak strateškog opredjeljenja Fakulteta da uvažava potrebe i iskustva iz realnog sektora. Cilj posjete bio je detektovanje ključnih kompetencija i vještina koje su neophodne inženjerima pri zapošljavanju, kako bi Fakultet svoje buduće aktivnosti i kontinuirano unapređenje nastavnih sadržaja uskladio sa stvarnim potrebama privrede. U otvorenom i konstruktivnom razgovoru posebna pažnja posvećena je izazovima sa kojima se danas suočavaju savremena industrija i obrazovni sistem.
Direktorica Kopruner je istakla spremnost kompanije da podrži aktivnosti Fakulteta, naglasivši da je obrazovan i stručan kadar interes cijelog društva, te da mladim ljudima treba stvarati uslove da svoju budućnost grade u Bosni i Hercegovini.
Zajednička poruka sa sastanka je da mladim ljudima treba stvarati i osiguravati uslove kako bi svoju budućnost gradili u Bosni i Hercegovini.
